Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Mieszkania w Krakowie – gdzie szukać okazji?

Lifestyle Data publikacji - 1 listopada 2022 Autor - Redakcja cuscinoatelier.pl
mieszkania krakow


Ostatnie podwyżki stóp procentowych zmniejszyły zainteresowanie rynkiem mieszkaniowym w Krakowie. Gdzie szukać dobrych okazji?

Gdy chodzi o mieszkania Kraków jest obecnie jednym z tych rynków, na którym z dnia na dzień pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży. Właśnie dlatego może być to dobry moment dla osób, które od dawna planują zakupienie nieruchomości – dla siebie czy w celach inwestycyjnych. Jak szukać najlepszych ofert?

Coraz więcej ogłoszeń sprzedaży mieszkań w Krakowie

W ostatnich latach liczba sprzedanych mieszkań w Krakowie była na bardzo wysokim poziomie. Razem z nią rosła również liczba przyznawanych kredytów, a także cena nieruchomości. Dzisiaj w stolicy Małopolski trzeba liczyć się z wydatkiem nawet ponad 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy nieruchomości w dobrej lokalizacji.

Jednak ostatni rok przyniósł duże zmiany na rynku nieruchomości w całej Polsce. Rosnąca inflacja, a wraz z nią podwyższane stopy procentowe sprawiły, że nieruchomości stały się coraz słabiej dostępne. Zmalała liczba udzielanych kredytów, a ze względu na wysokie stopy udzielane są one obecnie coraz rzadziej, ponieważ od kredytobiorców wymaga się dużej zdolności kredytowej.

To przełożyło się na większą liczbę ogłoszeń w kategorii mieszkania Kraków. Dzisiaj wśród nich można znaleźć zarówno lokale z drugiej ręki, jak i te praktycznie nowe, które zostały oddane do użytkowania w ostatnich latach. 

Mieszkania w Krakowie w okazyjnych cenach

Ze względu na gorszą sytuację na rynku mieszkaniowym coraz częściej widać również obniżki cen nieruchomości. To zatem dobry moment, by kupować mieszkania Kraków nie jest tutaj wyjątkiem.

Aby jednak znaleźć najciekawsze oferty, trzeba poświęcić czas na regularne przeglądanie ogłoszeń sprzedaży. Tylko wtedy można trzymać rękę na pulsie i bez problemów wyszukać nieruchomości spełniające konkretne wymogi, w przystępnej cenie, która jest nawet o ponad 10 procent niższa w porównaniu do ostatnich miesięcy.

Skorzystaj ze wsparcia pośrednika nieruchomości

Chociaż najczęściej do pośredników nieruchomości udają się sprzedający mieszkania, to jednak warto wskazać, że jest to też dobry wybór, gdy planuje się zakup. Dlaczego?

Jeśli chodzi o nowe oraz używane mieszkania Kraków jest bardzo dużym rynkiem i osoba, która nie ma czasu na jego regularne kontrolowanie, może mieć trudność z wyszukaniem najciekawszych propozycji dla siebie. Decydując się na pomoc agenta, można wtedy łatwo znaleźć odpowiednie mieszkanie, które będzie spełniało konkretne wymagania.

Agencji nieruchomości przeszukują dla klientów rynki i wybierają dla nich nieruchomości odpowiadające ich oczekiwaniom. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

Warto też wskazać, że agencji posiadają własne bazy klientów, wśród których mogą również wybierać ciekawe oferty, jeszcze zanim trafią one na ogólnodostępny rynek.

Gdy zatem poszukuje się nowych mieszkań w Krakowie lub też mieszkań z rynku wtórnego, warto też zwrócić uwagę na oferty biur nieruchomości. Dzięki nim wyszukanie ciekawych okazji jest łatwiejsze!

winda

Redakcja cuscinoatelier.pl

Witaj na naszej stronie, gdzie znajdziesz inspiracje do tworzenia przytulnego domu i pięknego ogrodu. Odkryj praktyczne porady, ciekawe pomysły i proste rozwiązania, które pomogą Ci uczynić Twoje miejsce wyjątkowym i komfortowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?