Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Podwójne karnisze – kiedy warto je zamontować?

Dom Data publikacji - 12 listopada 2022 Autor - Redakcja cuscinoatelier.pl
karnisz


Karnisze na firanki i zasłony można kupić w dwóch głównych wariantach – jako pojedyncze oraz jako podwójne. Kiedy warto zdecydować się na montaż karniszy podwójnych?

Jak zbudowane są karnisze podwójne?

Karnisze o podwójnej budowie są obecnie kupowane bardzo często. Czym dokładnie charakteryzują się tego typu karnisze okienne?

Podwójne karnisze wyróżniają się wykorzystaniem dwóch osobnych drążków albo szyn, na których można niezależnie od siebie powiesić różne osłony okienne. Najczęściej wieszane są wtedy na nich firanki oraz zasłony.

Dzięki temu, że karnisz jest podwójny, zasłony oraz firanki mogą działać niezależnie od siebie, dlatego można je przesuwać dowolnie. Wtedy istnieje możliwość łatwego zasłonięcia okna, by osłonić wnętrze albo też rozsunięcia firanek, aby wpuścić do wnętrza więcej światła.

Rodzaje karniszy podwójnych. Jaki typ warto wybrać?

W sprzedaży można znaleźć karnisze podwójne w kilku wariantach, zależnie od tego, jak są one zbudowane. Wśród nich dostępne są modele.

Karnisze sufitowe – z drążkami i szynami

W pomieszczeniach o standardowej wysokości stropów najczęściej montowane są karnisze sufitowe w wariantach z drążkiem albo szyną.

Karnisze drążkowe pozwalają na powieszenie na nich osłon w różnych wariantach, na przykład mogą być to firanki i zasłony z kółkami, tunelami, szelkami. Również można wykorzystać na nich kółka z żabkami.

Z kolei karnisze sufitowe szynowe wyposażone są szynę, która ma zamocowane żabki. Takie karnisze mogą być też wpuszczane w sufit podwieszany albo osłonięte za pomocą dekoracyjnej osłony.

Karnisze drążkowe do montażu naściennego

W pomieszczeniach, które mają wyższy strop, często wykorzystuje się karnisze drążkowe, które przeznaczone są do zamontowania ich na ścianie.

Takie karnisze mogą mieć również dekoracyjny wygląd, podobnie jak modele przeznaczone do montażu na suficie. Przykładowo można zakupić je w wariancie z ozdobnymi zakończeniami przypominającymi ażurowe kule albo kryształy.

Karnisze z szyną montowane na ścianę

Ciekawym pomysłem do nowoczesnych wnętrz, gdzie nie można wykorzystać karniszy sufitowych, będą karnisze w formie szyny, które montowane są na ścianie. Takie karnisze wyposażone są w osłonę szyny, dlatego wyglądają bardzo efektownie.

Warto sprawdzić karnisze podwójne voppi.eu, które występują w tym właśnie wariancie w różnych kolorach i można zamówić je w dowolnym wymiarze.

Kiedy warto zdecydować się na podwójne karnisze?

Karnisze o budowie podwójnej polecane są przede wszystkim wtedy, gdy celem jest jednoczesne powieszenie przy oknie firanek oraz zasłon. Wtedy karnisz może stworzyć praktyczny, ale też efektowny sposób na ich prezentację, ponieważ są one umieszczone w dwóch osobnych rzędach i dają przestrzenny efekt.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że podwójne karnisze zajmują więcej miejsca i również są droższe od modeli pojedynczych.

Takie karnisze są obecnie używane najczęściej w domach i w mieszkaniach, gdy zamierza się w nich zamontować firanki i zasłony. Gdy natomiast zamierza się powieszenie jedynie firanek albo zasłon, można wybrać karnisze pojedyncze.

Jak budować zaufanie w relacjach rodzinnych

Redakcja cuscinoatelier.pl

Witaj na naszej stronie, gdzie znajdziesz inspiracje do tworzenia przytulnego domu i pięknego ogrodu. Odkryj praktyczne porady, ciekawe pomysły i proste rozwiązania, które pomogą Ci uczynić Twoje miejsce wyjątkowym i komfortowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?