Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Najlepsze zabawy z dziećmi na dworze

Lifestyle Data publikacji - 6 sierpnia 2022 Autor - Redakcja cuscinoatelier.pl
zabawy z dziećmi na dworze


Wielu rodziców zastanawia się, jak zająć dzieciom czas na zewnątrz. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać się z najlepszymi pomysłami na zabawy z dziećmi na dworze, które będą dla nich fantastyczną formą rozrywki.

Gra w piłkę

Wśród najpopularniejszych zabaw z dzieckiem na dworze można wskazać przede wszystkim różnego rodzaju gry w piłkę. Może to być piłka nożna, siatkówka, koszykówka, a także piłka ręczna. W przypadku młodszych dzieci doskonale sprawdzi się także po prostu rzucanie piłką do celu lub do siebie nawzajem. Gra w piłkę wymaga stworzenia prowizorycznego boiska oraz oczywiście piłki. Jest to fantastyczna forma zabawy zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Tor przeszkód

Kolejnym fantastycznym pomysłem na zabawę na dworze bez wątpienia będzie stworzenie prawdziwego toru przeszkód. Na zewnątrz może on powstawać z bardzo zróżnicowanych elementów, które zapewnią dziecku różnorodność. Dla młodszych dzieci warto tworzyć proste tory przeszkód, aby nie zniechęciły się na początku poziomem trudności. Jednak w przypadku starszych dzieci doskonale sprawdzą się tory przeszkód o wyższym poziomie trudności, które będą stanowiły dla nich prawdziwe wyzwanie.

Zawody

Zabawy z dziećmi na dworze to także różnego rodzaju zawody. Dzieci mogą się ścigać w bieganiu, skakaniu, a także pokonywaniu toru przeszkód na czas. Poszczególne rozgrywki warto dzieciom urozmaicać, a nawet wplatać w ich zabawę nieco zdrowej rywalizacji. Dzieci na pewno będą się fantastycznie bawić, jeśli będą czuły między sobą konkurencję. Jednak tego typu zabawy najlepiej sprawdzą się w przypadku większej ilości dzieci.

Tradycyjne zabawy

Bardzo dobrym pomysłem będzie przypomnienie dzieciom tradycyjnych zabaw, które są realizowane na zewnątrz. Wśród nich można wskazać przede wszystkim zabawę w chowanego oraz w berka, które są uwielbiane przez wiele dzieci w różnym wieku. Jeśli na dworze znajduje się większa ilość dzieci to mogą się one wspólnie bawić w takie zabawy jak ciuciubabka, a także Baba Jaga patrzy. Na pewno będą stanowiły dla nich sporą frajdę.

Zabawy w piasku

Zabawy dla 4 latka obejmują także zabawy w piasku, które mogą przybierać bardzo zróżnicowane formy. Najmłodsze dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy oraz tworzyć z piasku różne konstrukcje. Możliwe jest budowanie dużych zamków, lepienie babek z piasku, a także tworzenie mniejszych obiektów. Taka zabawa wzbudza wyobraźnię oraz ćwiczy koncentrację u dzieci, dlatego warto umożliwić im swobodny dostęp do piasku. Na pewno będą się fantastycznie bawić w każdym przypadku.

Wycieczki

Fantastyczną formą rozrywki dla dzieci na zewnątrz będą także wycieczki. Bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim wycieczki rowerowe, które mogą prowadzić do poznawania nowych miejsc. Oprócz tego bardzo dobrym pomysłem będzie połączenie wycieczki rowerowej wraz z piknikiem lub biwakiem, co na pewno będzie dla dzieci doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Podczas pikniku można na przykład poświęcić czas na gry planszowe lub karciane, które będą jego urozmaiceniem.

Jak budować zaufanie w relacjach rodzinnych

Redakcja cuscinoatelier.pl

Witaj na naszej stronie, gdzie znajdziesz inspiracje do tworzenia przytulnego domu i pięknego ogrodu. Odkryj praktyczne porady, ciekawe pomysły i proste rozwiązania, które pomogą Ci uczynić Twoje miejsce wyjątkowym i komfortowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?